Pierwszy materacyk dla dziecka

Dziecko

Wielu przyszłych rodziców jeszcze przed narodzinami dziecka kupuje łóżeczko. Zdecydowana większość łóżeczek sprzedawana jest jest bez materaca, trzeba go dokupić oddzielnie. Jakie materace dla dzieci są najlepsze?

Wybór materaca dla dziecka: czym się kierować?

Wybór materaca dla dziecka tylko z pozoru wydaje się prosty. Jest kilka elementów, na które na zakupach rodzice powinni zwrócić uwagę. Sprawiają one, że wybór materaca dla dzieci może zająć trochę czasu. Materace dla dzieci produkuje się obecnie z bardzo różnych materiałów. Są wśród materace dla dzieci tradycyjnie wykonane z pianki poliuretanowej lub z bardziej nowoczesnej pianki termokurczliwej, która ma właściwości pozwalające idealnie dopasować się do ciała dziecka. Materace dziecięce mogą być także lateksowe. Do ich produkcji mogą zostać użyte różne rodzaje lateksu.

Gdy istniej obawa, że dziecko może mieć alergię należy zrezygnować z zakupu materacyka z naturalnego lateksu. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule „Jaki materac kupić dla dziecka?”.

Wybór materaca dla dziecka: o tym też musisz wiedzieć

W sklepach można kupić nie tylko materace dziecięce piankowe i lateksowe. Wielu rodziców chętnie wybiera mające grzybo- i bakteriobójcze właściwości materacyki, w których jako wypełnienia zostały użyte lniane maty. Wielu zwolenników mają również materace dziecięce kokosowe oraz z łuski gryczanej. Materace, które mają wypełnienie z maty kokosowej zdaniem ortopedów dla maluchów są za twarde. Do tego mogą one zawierać naturalny lateks.