Jaki materac kupić dla dziecka?

Dziecko w łóżku

Przez dość długi czas najważniejszym mebelkiem w dziecięcym pokoju jest łóżeczko. Niemowlę znaczną część dnia przesypia. Wielu rodziców zadaje więc bardzo często pytanie: jak wybrać pierwszy materac.

Jak wybrać pierwszy materac: kilka rad

Podpowiadamy jak wybrać pierwszy materac, aby był to naprawdę bardzo udany zakup. Pierwszy materacyk nie powinien być używany; nawet, gdy maluszek ma starszą siostrę albo brata, którzy nie korzystają z łóżeczka ze szczebelkami, rodzice powinni nowo narodzonemu kupić nowy materacyk, który nie będzie miał odkształceń po poprzednim użytkowniku. Pierwszy materacyk nie może być za twardy ani za miękki. Żaden z nich nie pozwoli na to, aby pozycja malucha była właściwa. Zdaniem ortopedów najlepszy jest materacyk, który nie jest ani za miękki, ani za twardy, czyli jest pop prostu średnio twardy. Na taki materacyku leżący maluch będzie miał odpowiednio podparty kręgosłup na każdym odcinku, również kark.

Jak wybrać pierwszy materacyk: ważne jest wypełnienie

Ważną kwestią, jak wybrać pierwszy materacyk jest również to, czym jest wypełniony środek materacyka. Do najbardziej popularnych należą te, które mają piankowe wypełnienie; ale w tym przypadku mogą zostać użyte dwa rodzaje pianki: poliuretanowa i termokurczliwa. Te drugie w roli pierwszego materacyka sprawdzają się lepiej. Rodzice chętnie wybierają także materacyki lateksowe. Od niedawna bardzo popularne są materacyki w naturalnym wypełnieniem. Ich środek stanowią lniane, konopne albo wykonane z łusek gryki maty.