Kupujemy pierwszy materacyk dla dziecka

Niemowlę na materacu

Urządzaniu dziecięcego pokoju przyszli rodzice poświęcają mnóstwo czasu. Kupując meble bardzo dużo uwagi poświęcają wybraniu łóżeczka. Od jego wyglądu ważniejszy jest jednak odpowiednio wybrany materacyk.

Czym kierować się, aby wybór materaca dla dziecka był udany?

Wielu rodziców nie jest świadomych faktu, iż wybór materaca dla dziecka decyduje o tym, czy w przyszłości nie będzie ono cierpiało na wady postawy. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą dokonać wybór materaca dla dziecka. Materace dla dzieci powinny być przede wszystkim nowe. Na każdym (nawet tym najdroższym) po pewnym czasie pojawiają się odkształcenia. Nawet te najmniejsze mogą sprawić, że materac będzie bardzo niewygodny dla malucha. Drugą ważną kwestią jest dobranie twardości. Materace dla dzieci nie mogą być zbyt twarde, ani za miękkie. Zdrowemu snu nie sprzyja ani, gdy dziecko się zapadnie, ani spanie na bardzo twardym materacu. Bardzo dobre są średnio twarde materace dla dzieci.

Materace dziecięce: jakie są rodzaje?

Ważną kwestią przy wybór materaca dla dziecka jest wybranie nie tylko odpowiedniej twardości, ale również rodzaju materaca. Więcej na te temat można przeczytać w artykule „Jaki materac kupić dla dziecka?. Do wyboru są materace dziecięce piankowe, lateksowe, sprężynowe. Te ostatnie materace dziecięce można kupić starszym dzieciom, ortopedzi nie polecają ich dla niemowląt. Obecnie rodzice chętnie kupują materace dziecięce wypełnione matami z lnu, włókien kokosa lub łuski gryczanej. To naturalne materiały bardzo przyjazne dla dzieci.