Kątowniki do palet i ich znaczenie

Jeśli paczka nie dotrze w dobrym stanie, firma ma problem. Uszkodzone opakowanie oznacza produkty nienadające się do sprzedaży, nieużywalne i niedopuszczalne. Oznacza zwroty od niezadowolonych klientów. Kątowniki tekturowe pozwolą nam nie dopuścić do takiej sytuacji.

Kątowniki przydatne w transporcie

Ochronne kątowniki w połączeniu z folią stretch, folią termokurczliwą i taśmą gwarantują idealną ochronę krawędzi dla produktu. Kątowniki ochronne do palet są używane w wielu różnych branżach, takich jak przemysł stalowy, spożywczy, elektroniczny, papierniczy, rolny, a także, jeśli chodzi o towary konsumpcyjne.

Ochrona towarów w logistyce

Kątowniki zastępują drogie materiały opakowaniowe. To także oszczędności materiałów i robocizny. Są przyjazne dla środowiska. Mogą być wysyłane na cały świat bez potrzeby dodatkowej obróbki, takiej jak fumigacja, która jest wymagana dla materiałów drewnianych. Zastosowanie kątowników pozwala zoptymalizować przestrzeń transportową poprzez podwójne układanie w stosy. Dodatkowo wzmacniają paczkę i minimalizują szansę na uszkodzenie całego transportu.

Jak widać ich zastosowanie, jest uniwersalne i są one niezwykle przydatne. Ich zalety widać zwłaszcza wtedy, gdy rozpatrzymy przydatność kątowników ochronnych w kontekście ich ceny i kosztów, jakie trzeba ponieść przy ich zakupie czy też produkcji. Same kątowniki ochronne należy traktować jako swoistą inwestycję. Niewłaściwe zabezpieczenie produktu, który podlega transportowaniu, może bowiem skutkować poważnymi problemami, tak o charakterze finansowym dla samej firmy, jak też na przykład wizerunkowym. Zapewnienie właściwego transportu to bowiem jeden z obowiązków firmy wysyłające, czyli sprzedającej dany produkt.