Czym są szafy serwerowe

Czym są szafy serwerowe

Największym i najważniejszym elementem systemu sieciowego są szafy serwerowe. Z technicznego punktu widzenia możesz ustawić serwery na dużym stole i będą one działały. Jeśli jednak chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości serwera, to lepszym rozwiązaniem są szafy Rack.

Czym są szafy Rack?

Szafy IT są zwykle dostępne w rozmiarach 1U, 2U i 4U. Standardowa szafka do montażu w szafie ma wysokość 42U. Ustawienie serwerów w szafie serwerowej pomoże zwiększyć wydajność, ułatwić proces konserwacji i zwiększyć bezpieczeństwo. Szafa serwerowa została zaprojektowana do przechowywania serwera i wszystkie szafy teleinformatyczne mają strukturę pozwalającą na lepszego jego przechowywanie.

Zalety szafy serwerowej

Jeśli chcesz mieć dobrą wydajność serwera, musisz zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Jeśli coś zakłóca dobry przepływ powietrza, ryzykujesz przegrzaniem serwerów, nawet jeśli utrzymasz je na stole. Szafa serwerowa pozwala nam uniknąć problemów w tym zakresie. Występują w różnych rozmiarach i wzorach oraz są wykonane z wysokiej jakości i trwałego materiału. Co więcej, szafa serwerowa jest tak zaprojektowana, aby zmaksymalizować przepływ powietrza, a może być też wyposażona w system chłodzenia. Szafy serwerowe używają zablokowanych paneli, aby powstrzymać nieproszone i niechciane osoby. Obecnie istnieje wiele modeli szaf serwerowych wyposażonych w różne systemy zamykania. Szafy serwerowe są łatwe w utrzymaniu. Większość szaf serwerowych jest wyposażona w kółka i półki, które łatwo się wysuwają, co ułatwia dostęp do serwera.