Zalety live streamingu

Zalety live streamingu

Czasy, kiedy wszyscy masowo pobierali i zapisywani na dysku pliki muzyczne czy filmowe, aby je odtworzyć dawno minęły. Dzisiaj do dyspozycji mamy streaming live, którego popularność jest obecnie ogromna i zdaje się nieustannie rosnąć. Zobaczmy, jakie zalety ma streaming live, czym w ogóle jest streaming i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Co to jest streaming?

Pytanie co to jest streaming pada coraz rzadziej. Młodzi ludzie doskonale wiedzą już co to live streaming. Niemniej jednak spróbujemy to w kilku słowach wyjaśnić. Pod terminem streaming live kryją się wszystkie usługi, które pozwalają na słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów bez konieczności ich pobierania w Internecie. Bardzo często sami realizujemy transmisje streamingowe. Wystarczy bowiem wyposażyć się w kamerę internetową i udostępniać to, co nagrywamy w czasie rzeczywistym.

Jakie są zalety streamingu?

Co to jest live streaming już wyjaśniliśmy. Teraz pora na przynajmniej krótkie omówienie zalet. Streaming live to przede wszystkim łatwy dostęp do materiałów multimedialnych. Co ważne, streaming live dostępny jest nie tylko dla użytkowników komputerów, ale również smartfonów. Streaming live to również możliwość bezpośredniego obcowania z twórcami. Wszystko dzieje się na żywo, a nie jest odtwarzane.

Co to jest live stream – mamy nadzieję, że udało się nam to chociaż trochę wyjaśnić. Jeśli temat ten jest Ci chociaż trochę bliski, chcesz go jeszcze bardziej zgłębić, odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również skoncentrowaliśmy się na streamingu.