Czym jest streaming?

Czym jest streaming?

Czasy, kiedy gdy ściągaliśmy na komputer pliki z muzyką czy filmami powoli odchodzą w niepamięć. Dzisiaj wykorzystujemy bowiem możliwości Internetu, który daje nam dostęp do multimediów bez konieczności ich instalowania na komputerze. Chodzi o streaming. Zobaczmy, czym jest, na czym polega i jakie daje nam możliwości.

Co to takiego?

Streaming to nic innego, jak wszystkie usługi, które pozwalają nam na słuchanie muzyki, oglądanie telewizji i filmów online, czyli bez konieczności pobierania ich i zapisywania na dysku twardym komputera. Wszystkie pliki, z których korzystamy są nam udostępniane przez dostawcę za pomocą transmisji online. Wielu użytkowników Internetu również korzysta ze streamingu. Jeśli podłączymy do komputera kamerę i będziemy udostępniać nagranie w czasie rzeczywistym, to również mamy do czynienia ze streamingiem. Aby przekonać się, jak wielu jest dostawców tego rodzaju usług, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „streaming Warszawa”.

Czy streaming jest legalny?

To pytanie, które zadaje wiele osób poszukujących usług streamingowych, wpisując w wyszukiwarce chociażby frazę streaming Warszawa”. Trzeba pamiętać, że mnóstwo treści multimedialnych, jakie można znaleźć w Internecie objętych jest prawem autorskim. To właśnie dlatego, że wiele tego rodzaju treści trzeba zapłacić. Po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej frazy „streaming Warszawa”, naszym oczom ukaże się wiele wyników wyszukiwania. Dzisiaj streaming jest czymś, bez czego naprawdę trudno wyobrazić sobie przestrzeń internetową.