Statuetki: nagrody dla najlepszych

Statuetki: nagrody dla najlepszych

Z pewnością wielokrotnie byliśmy świadkami wręczania statuetek wybitnym postaciom świata nauki, kultury, sportu. Statuetki są wręczane od bardzo wielu lat, uważane są za wyróżnienie o wyjątkowym charakterze.

Kogo można wyróżnić statuetką?

Krąg osób, które mogą zostać wyróżnione poprzez wręczenie statuetki jest bardzo szeroki. Statuetki są tak wyjątkowym wyróżnieniem, że mogą otrzymać je nie tylko aktorzy, sportowcy, pisarzem czy dziennikarze. Mogą być również wyróżnieniem przyznanym organizacji charytatywnej lub firmie. Można nimi uhonorować także wieloletnich pracowników, którzy odchodzą na emeryturę. Statuetki można wręczyć wybitnym absolwentom i jubilatom. Świetnie sprawdzą się na przykład jako wyróżnienie dla małżonków świętujących np. 50. rocznicę ślubu.

Jaką statuetkę można kupić?

Nie ma określonego jednego rodzaju statuetek. Wykonuje się je z bardzo różnych materiałów. Do tych wybieranych wyjątkowo często należą te wykonane z brązu. Poszczególne statuetki mogą różnić się między sobą zarówno swoją formą, jak i tematyką oraz ceną. O cenie statuetek decyduje wiele czynników: wybrany przez klienta materiał, forma i wielkość statuetki. Statuetki mogą być zarówno przestrzenne, jak i dwuwymiarowe. Te pierwsze są droższe. Powierzchnia statuetek może być wykończona w bardzo różny sposób; to również ma wpływ ma cenę. Powierzchnia statuetek może być anodowana lub pozłacana – te pierwsze będą miały niższą cenę. Przybliżony koszt statuetki  klienci mogą poznać jeszcze przed realizacją zamówienia.