O karmieniu psów słów kilka

O karmieniu psów słów kilka

Osób, które postanawiają przygarnąć psa jest w naszym kraju bardzo dużo. Do jego przybycia do naszego domu warto przygotować się wcześniej kupując niezbędne rzeczy. Do tego warto zastanowić się nad sposobem karmienia psa. Zdecydowani najwięcej osób wybiera gotową karmę, gdyż jest to rozwiązanie najmniej czasochłonne. Jaka powinna być karma dla psa?

Prawidłowe karmienie psa

Karma dla psa powinna dostarczać mu wszystkich niezbędnych na danym etapie jego życia składników odżywczych. Karma dla psa może być zarówno mokra, jak sucha, ale powinna być dostosowana między innymi do jego wieku. Inną karmę powinniśmy wybrać dla szczeniaka, którego rozpiera energia, a inną dla psa seniora. W sklepach zoologicznych można kupić dzisiaj nie tylko karmę dostosowaną do wieku psa; nie brakuje również karm dedykowanym przedstawicielom poszczególnych ras. Dobre karmy dla psów zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednio dobranych proporcjach.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Wybierając się po karmę dla psa pamiętajmy, aby zapoznać się z jej składem. W dobrej karmie na liście składników pierwsze miejsce zajmie mięso; dla psa jest ono idealnym źródłem białka. W składzie karmy nie powinno być również sztucznych barwników i konserwantów, im jest ona bardziej naturalna, tym lepiej.

Psu można gotować samemu, można też karmić go suchą lub mokrą gotową karmą. Decydując się na suchą karmę pamiętajmy, że pies musi mieć cały czas miskę pełną wody. Psa powinniśmy karmić dwa razy dziennie. Porcję jedzenia dobieramy kierując się wskazówkami na opakowaniu karmy.