Kupujemy karmę dla psa

Kupujemy karmę dla psa

Kondycja zdrowotna naszego psa zależy między innymi od tego, jak go karmimy. Nasz pies będzie zdrowy, będzie miał lśniącą sierść, gdy psia karma będzie zawierała wszystkie składniki odżywcze. Psia karma musi naszemu pupilowi dostarczyć białka, węglowodanów, witamin i minerałów. Psia karma dostępna w sklepach zoologicznych dzieli się na suchą i mokrą. Każdy z tych rodzajów składa się jednak z szeregu bardzo różnorodnych produktów.

Jaką karmę kupić?

Pokarm dla psa gotowy na pierwszym miejscu wśród składników powinien zawierać mięso. Warto pamiętać o tym, że pokarm dla psa powinien być dostosowany do jego wieku i aktualnej kondycji zdrowotnej. Pokarm dla psa, który jest szczeniakiem i jeszcze rośnie powinien być zbilansowany inaczej niż jedzenie dla psa seniora. Jedzenie dla psa możemy gotować sami, ale musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Gotując jedzenie dla psa pamiętajmy, że jego największą część powinno stanowić mięso bez kości.

Sucha czy mokra karma?

Sucha karma dla psa kupowana jest bardzo często. Chrupki, z których składa się sucha karma dla psa różnią się stopniem twardości i wielkością. Sucha karma dla psa seniora będzie zawierała bardziej miękkie chrupki, a ta dla ratlerka będzie miała małe chrupki. Zawsze kupując karma dla zwierząt pamiętajmy o wymaganiach każdego gatunku. Wyjątkowo bogaty wybór karma dla zwierząt znajdziemy w sklepach zoologicznych. Karma dla zwierząt najlepsza jest naturalna.

Osoby zainteresowane tematem karmy dla psów zapraszamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu.