Diagnostyka w fizjoterapii ortopedycznej. Testy kliniczne.

Kurs diagnostyki w fizjoterapii ortopedycznej przeznaczony jest dla: fizjoterapeutów, osteopatów, techników masażystów, studentów ww. kierunków

OPIS KURSU

Możliwość zawężenia hipotez podczas badania daje możliwość precyzyjnego dobrania techniki i miejsca leczenia. “Diagnostyka w fizjoterapii ortopedycznej” to kursy pozwalające nabyć umiejętności, dzięki którym leczenie dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, urazów sportowych oraz powypadkowych będzie dokładne i szybsze. Zaoszczędzi to czas pacjenta i pozwoli na szybszy powrót do pełnej sprawności. Testy diagnostyczne w fizjoterapii mają więc duże znaczenie dla skutecznej terapii.

Czas trwania: 20 godz. dydaktycznych/2 dni

“Diagnostyka w fizjoterapii” szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności wykonywania testów ortopedycznych i funkcjonalnych w celu dokładnej diagnozy dysfunkcji pacjentów, na podstawie której podejmowana jest decyzja o prowadzonej fizjoterapii.

Kursanci poznają podstawy praktyczne i teoretyczne ponad 100 testów klinicznych ważnych w fizjoterapii dla każdej części ciała. Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie różnicowania ostrych i przewlekłych dysfunkcji kręgosłupa i stawów obwodowych.

“Diagnostyka ortopedyczna i testy kliniczne w fizjoterapii” to kurs, podczas którego omówione zostaną przypadki kliniczne, a kursanci samodzielnie poprowadzą wywiad i przeprowadzą diagnostykę różnicową z wykorzystaniem nabytej wiedzy. Dodatkowo prowadzący wykona badanie USG w czasie rzeczywistym w celu dokładniejszej oceny testowanych tkanek.

“Diagnostyka w fizjoterapii ortopedycznej” to szkolenie, na którym omówione zostaną sytuacje, gdzie potrzebne jest odesłanie pacjenta w celu wykonania dalszej diagnostyki obrazowej. Kurs ma charakter praktyczny. Większość testów poparta jest przykładami klinicznymi, wraz z omówieniem usg, rtg i mri tych przypadków. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli samodzielnie określić potencjalne źródło problemów pacjenta i skutecznie dobrać odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

PROGRAM

Kurs diagnostyki w fizjoterapii ma profesjonalnie opracowany przez naszych specjalistów program. Dzięki temu jego uczestnicy mogą nie tylko nabyć wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną związaną z testami ortopedycznymi.

KURSANT OTRZYMUJE:

• materiały szkoleniowe
  • certyfikat ukończenia kursu

MIEJSCE i GODZINY

Uczestnicy zostaną poinformowani mailowo o dokładnym miejscu i godzinach kursu. Jest to szkolenie stacjonarne dla fizjoterapeutów. Zapraszamy także na szkolenia dla fizjoterapeutów online.