Markowe tapety Cole and Son

Markowe tapety Cole and Son z pewnością należy uznać za oryginalne. Firma, która zajmuje się ich produkcją, posiada bogatą historię, rozpoczynającą się już w 1875 roku w Londynie. Na przestrzeni tylu lat tapety Cole & Son docenione zostały nie tylko za unikalne wzornictwo, ale i za jakość wykonania, która proporcjonalnie, wraz z rozwojem nowych technik drukarskich, również wzrastała. Nie dziwi zatem, że z czasem firma stała się czołowym dostawcą tapet do arystokratycznych rezydencji. Tapety Cole & Son rozchwytywane są również i dzisiaj. Zdobią one ściany między innymi w Pałacu Buckingham, w Białym Domu w Waszyngtonie, a nawet widoczne są w scenach ze znanych filmów, takich jak “Cassino Royal”, czy też w obu częściach “Seksu w wielkim mieście”. Dzięki nam tapety Cole & Son są również coraz bardziej popularne w Polsce.

Tapety Cole & Son – bogactwo wzorów

Pragniesz, aby projektowane przez Ciebie wnętrze było oryginalne i prezentowało się zjawiskowo? Postaw zatem na angielskie tapety Cole and Son, wśród których nie zabrakło wielu klasycznych, jak i bardziej współczesnych propozycji. Dużą popularnością cieszą się między innymi tapety z ornamentami, prezentujące bogatą roślinność, jak i te bardziej współczesne w pas, czy też przedstawiające figury geometryczne w różnym ułożeniu. Decydując się na tapety Cole & Son trzeba zdawać sobie sprawę z kilku rzeczy, a mianowicie:

  • historyczne wzory, znajdujące się w archiwum producenta, są bogatym źródłem inspiracji i punktem wyjścia dla nowych propozycji,
  • nad projektem tapet Cole&Son czuwają znani projektanci, a wśród nich: David Easton, Tom Dixon, czy też Vivienne Westwood,
  • firma Cole & Son, wykorzystująca obecnie najnowsze techniki druku, nadal uznawana jest za jedynego, autentycznego producenta tapet, które drukowane są ręcznie, a do tego tradycyjnymi metodami.

Co jeszcze warto wiedzieć o firmie Cole & Son?

Angielskie tapety Cole & Son uznawane są w wielu krajach za wyjątkowe. Na trochę uwagi zasługuje zatem również produkująca je firma, która do dziś dzień pielęgnuje swoje dziedzictwo oraz tradycje. Właśnie dlatego:

  • w archiwum Cole & Son znajdują się pokaźne kolekcje matryc, dzięki którym dawniej wytwarzano tapety – w zbiorze nie zabrakło około 1800 drewnianych form, jak i przeszło 350 sit drukarskich,
  • w zbiorach firmy przetrzymywane są zarówno projekty, jak i rysunki tapet minionych epok wieku XVIII, XIX, a także XX,
  • marka słynnych tapet Cole and Son może poszczycić się tytułem Best British Luxury Brand, świadczącą o jej prestiżu.

Znajdujące się w tej kategorii tapety Cole & Son tworzą pełną kolekcję, przygotowaną przez wspomnianych projektantów. Jeżeli któryś ze wzorów w szczególności przykuł Twoją uwagę, to zachęcamy do skontaktowania się z nami.