Tabletki i środki na uspokojenie psa

Psy, podobnie jak ludzie, mogą bardzo źle znosić stres i sytuacje, w których nie czują się pewnie. To właśnie w takich i innych stresujących sytuacjach przydadzą Ci się środki uspokajające dla psa. Te, które oferuje nasz sklep zoologiczny, są nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale i bezpieczne oraz łatwe w aplikacji. Jeżeli interesują Cię profesjonalne preparaty uspokajające dla psów – koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Bezpieczne środki uspokajające dla psa – tabletki

Środki na uspokojenie dla psa w formie łatwych do połknięcia tabletek to jedna z propozycji nad jakimi możesz się zastanowić. Leki uspokajające dla psa z naszej oferty to zazwyczaj połączenie naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia psa składników. Znajdziesz w nich np. taurynę, łagodzącą napięcie walerianę, dziurawiec, czy tryptofan. Składniki te oddziałują bezpośrednio na układ nerwowy czworonoga – redukują napięcie, stres i uspokajają, pobudzając jego organizm do produkcji serotoniny. Leki na uspokojenie dla psa nie uzależniają i mają skuteczne, długofalowe działanie.

Leki dla psa na uspokojenie w formie pasty

Jeśli Twój pupil nie chce przyjmować tabletek, w naszej ofercie znajdziesz również preparaty dla psów w wygodnej formie pasty. Pastę zdecydowanie łatwiej jest zaaplikować niechętnemu do współpracy czworonogowi i nie wiąże się z ryzykiem zakrztuszenia czy udławienia. Pasta na uspokojenie dla psa jest wyjątkowo łatwa w dawkowaniu. Nie musisz łamać tabletki, by podać mniejszemu psu odpowiednią porcję leku na uspokojenie.

Kiedy przydadzą się leki na uspokojenie dla psa?

Niezależnie od tego, jaki środek wybierzesz, preparaty uspokajające dla psa warto mieć w swoim domu – prewencyjnie. Do sytuacji, w których mogą przydać Ci się tabletki na uspokojenie dla psa zaliczyć można np.:

  • Przeprowadzkę
  • Dłuższą podróż
  • Nadmierną agresję
  • Okoliczności Sylwestra (tabletki uspokajające dla psa redukują stres związany z odgłosem fajerwerków)
  • Zmianę właściciela
  • Trudny okres, jakim jest adaptacja psa w nowym domu

To oczywiście nie wszystkie sytuacje, w których Twój pies może potrzebować dodatkowego wsparcia w postaci bezpiecznego preparatu. Warto również wspomnieć o tym, że środki uspokajające dla psa nierzadko są jednym z elementów terapii behawioralnej.

Jeżeli preparaty uspokajające dla psa nie są jedynym produktem, jakie aktualnie szukasz – zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej również skuteczne odstraszacze na psy, witaminowe preparaty dla psów i inne akcesoria niezbędne do zachowania ich zdrowia – psychicznego i fizycznego. Zapraszamy do zakupów!