Ślub w plenerze

namioty weselne

Od pewnego czasu młode pary, które zdecydowały się na wzięcie ślubu, decydują się, aby najważniejsza dla nich uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu. Ślub w plenerze gwarantuje bowiem emocje i wspomnienia, których nie znajdziemy na parkietach sal weselnych. Niestety zorganizowanie takiej imprezy wymaga od nas nieco starań.

Musimy wypożyczyć namiot

Warunkiem tego, aby uroczystość się odbyła, jest namiot weselny. Ten możemy wypożyczyć od jednej z firm działających na rynku i zostanie on nam dostarczony we wskazane miejsce i zmontowany, a później zdemontowany. Namiot na wesele musi być na tyle duży, żeby pomieścić wszystkich gości, a także stabilny i zamknięty ze wszystkich stron, gdyby pogoda wyjątkowo nie dopisała. Namiot weselny powinien też mieć wystarczająca powierzchnie do ustawienia podestu dla orkiestry i stworzenia miejsca dla tańczących. Ostatecznie warto zadbać, by namiot na wesele był ogrzewany i klimatyzowany.

Papiery urzędowe

Kiedy mamy już namiot na wesele, to musimy zdecydować się jakiego rodzaju ślub chcemy wziąć. Jeśli myślimy o ślubie kościelnym, to mówiąc otwarcie musimy znaleźć dobry powód, dla którego ksiądz miałbym nam udzielić ślub poza kościołem. Oficjalnie bowiem jest to możliwe tylko w „wyjątkowych okolicznościach”. W przypadku ślubu cywilnego jednym wymogiem jest zapis nowelizowanej ustawy, który mówi, że ślub poza urzędem stanu cywilnego, powinien zostać zawarty w miejscu, które nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii oraz gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników. W praktyce oznacza to, że wystarczy tam, gdzie postawimy namiot weselny, zorganizować też miejsce dla urzędnika USC.