Ślub w plenerze koszty

namioty weselne

Czy zamiast szukać dusznej Sali weselnej w jakiejś oddalonej od domu restauracji, nie byłoby ciekawiej zorganizować ślub i wesele w szczególnym dla nas miejscu? Tam, gdzie poznaliśmy swoją wybrankę lub w romantycznej scenerii bałtyckich plaż? To możliwe i nawet stosunkowo niedrogie.

Szukamy namiotu

Aby myśleć o zorganizowaniu ślubu i wesele w plenerze potrzebujemy przede wszystkim namiot na wesele. Planując uroczystość, nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody, a każdy deszcz, czy choćby porywisty wiatr, pokrzyżuje nam ambitne plany. Namiot na wesele oczywiście wypożyczymy. To dużo tańsze niż zakup, produktu, którego najpewniej więcej nie wykorzystamy.

Namioty weselne nie kosztują więcej niż wynajęcie sali weselnej, a jeśli zdecydujemy się na pewne cięcia w zakresie cateringu, to najpewniej jeszcze na tym zaoszczędzimy. Namiot weselny musi być jednak na tyle duży, by pomieścić wszystkich gości oraz zmieścić parkiet do tańczenia i podest dla orkiestry. Ostatecznie warto zadbać o to, aby namiot weselny być klimatyzowany i ogrzewany.

Koszty urzędnicze

Kiedy mamy już namiot weselny i zorganizowaną samą uroczystość, to musimy zadbać o formalną stronę wesela, czyli ślub. Przyjazd urzędnika stanu cywilnego będzie nas niestety kosztować. Ustawa o organizowaniu ślubu poza urzędem stanu cywilnego mówi, że koszt przyjazdu urzędnika nie może być wyższy niż pięćdziesiąt procent przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Oznacza to w praktyce, że nie zapłacimy tu więcej niż około 1500 złotych.