Ozonator powietrza – jak działa i do czego służy?

Od tego jakim powietrzem oddychamy, zależy nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. A jego niska jakość może dotyczyć niestety każdego miejsca – mieszkania, sklepu, instytucji czy samochodu. Właśnie dlatego współczesna technologia podsuwa praktyczne rozwiązania w postaci ozonatorów. Co to jest i jak działa ozonator powietrza?

Jak działa ozonator powietrza?

Ozonator powietrza to urządzenie, które dzięki aktywności ozonu szybko i skutecznie dezynfekuje powierzchnie płaskie i powietrze. A czym jest ozon? Naturalnym gazem – trójatomową odmianą tlenu o właściwościach niszczących bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i inne szkodliwe mikroorganizmy. Dzięki temu, że ozon jest cięższy od powietrza, to opada na powierzchnie płaskie i odkaża je. Czy działanie ozonu jest bezpieczne dla człowieka? Tak, ponieważ już po ok. 30 minutach wchodzi w proces utleniania. Zaletą ozonatorów jest nie tylko oczyszczanie powierzchni i powietrza, ale też usuwanie (a nie maskowanie) przykrych zapachów – np. po dymie papierosowym, smażeniu potraw, zalaniu mieszkania lub zgonie.

Gdzie stosuje się ozonatory powietrza?

Ozonatory powietrza stosuje się przede wszystkim w miejscach, w których przebywają ludzie. Pomaga to na bieżąco oczyszczać powietrze i tym samym zapobiegać namnażaniu i rozprzestrzenianiu się wirusów, a w konsekwencji – infekcji. Ozonator znajduje więc zastosowanie na przykład w:

  • gabinetach stomatologicznych,
  • szpitalach i przychodniach,
  • zakładach kosmetycznych i fryzjerskich,
  • sklepach spożywczych i marketach,
  • restauracjach,
  • żłobkach, przedszkolach i szkołach,
  • klinikach weterynaryjnych,
  • biurach.

Ozonatory wykorzystywane są też prywatnie – w ramach oczyszczania powietrza w domu lub mieszkaniu. To szczególnie korzystne, jeśli w pomieszczeniach przebywają alergicy lub osoby o obniżonej odporności. Dodatkowym atutem jest też możliwość zastosowania ozonatora przy kanałach wentylacyjnych i klimatyzacji (również w samochodzie).

Oddychaj zdrowo – wydajne ozonatory sprawdzonych producentów

Ozonator działa cicho i wydajnie, jeśli pochodzi ze sprawdzonego i zaufanego źródła. Takie urządzenia oferujemy w sklepie Oddychaj Zdrowo. Czas pracy ozonatorów można ustawić na konkretny moment doby (np. od 1 minuty do 90 minut po południu) lub wybrać możliwość pracy ciągłej. Zalecenia dotyczące czasu pracy ozonatora w stosunku do wielkości odkażanej przestrzeni, określone zostały w opublikowanych tabelach (przy opisach produktów). Ozonatory o 5-letniej gwarancji wyróżniają się bardzo dobrym stopniem wydajności wytwarzania ozonu i wydajności wentylatorów, a jednocześnie są poręczne. Można ustawić je w dowolnej części pomieszczenia.

Pandemia koronawirusa, pojawiający się smog i wzrost alergii, to czas na wykorzystanie sprawdzonej technologii. Nie trzeba sięgać po chemikalia, żeby oczyścić powietrze lub zdezynfekować powierzchnie płaskie. Środki chemiczne nie działają zresztą na tyle dobrze, by taką dezynfekcję można było uznać za najbardziej skuteczną. Dostępne w sprzedaży ozonatory to obecnie najlepszy i w pełni bezpieczny sposób na sterylizację powietrza i wyposażenia pomieszczeń. Działa wydajnie, niezawodnie i w efekcie przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu oddechowego.

Więcej na: https://oddychajzdrowo.com/