Nowoczesne wózki dla lalek

drewniany wózek dla lalek

Wózki dla lalek to jedna z najstarszych zabawek, którą bawiły się jeszcze nasze mamy i babcie. Współcześnie w zalewie zabawek elektronicznych coraz chętniej wracamy do starych sprawdzonych rozwiązań, a wózki dla lalek zyskują uznanie w oczach wielu mam.

Jaki kupić?

Wózki dla lalek to zabawka stosunkowo kosztowna. Wózek dla lalek może kosztować od sześćdziesięciu do nawet trzystu złotych. Wszystko zależy od tego, z czego jest zrobiony wózek dla lalek. Najtańsze są oczywiście wózki wykonane z drewna. Taki wózek dla lalek jest jednak przeznaczony raczej dla młodszych dziewczynek, które nie przekroczyły drugiego roku życia.

Jego olbrzymią zaletą jest prostota konstrukcji, brak ozdobnych elementów, o które dziecko mogłoby się pokaleczyć oraz stabilność konstrukcji. Ta jest niezbędna dla młodszej dziewczynki, która dopiero uczy się prowadzić wózek i powinien on stanowić dla niej oparcie.

Rodzaje wózków

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzajów wózków. To urządzenia wykonane z wikliny, które nadają się jednak tylko do używania w domu. Z kolei wózki drewniane mogą być stosowane na zewnątrz, na dworze czy w ogrodzie podczas ładnej słonecznej pogody. Najbardziej uniwersalne są wózki wykonane z plastiku.

Jeśli planujemy kupić wózek dla małego dziecka, to jak już wspomnieliśmy, wybieramy raczej wózek drewniany, który będzie skonstruowany na zasadzie „pchacza”. Młodsze dzieci w ten bowiem sposób prowadzą wózki i inne pojazdy. Starsze dziecko z pewnością zachwyci natomiast plastikowy lub metalowy wózek, który będzie miał bardziej skomplikowaną konstrukcję.