Kupujemy buty dla chłopca

Kupujemy buty dla chłopca

Wybór butów dla chłopców jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym wydarzeniem. Wybierając obuwie dla chłopców, koncentrując się wyłącznie na wyglądzie butów, ryzykujesz zdrowie dziecka. Zdaniem ekspertów głównym powodem płaskich stóp są niewłaściwe buty dla dzieci

Jak wygląda stopa dziecka?

Szkielet stopy dziecka jest utworzony z chrząstki i kostnieje do wieku 18-20 lat, więc noga może ulec deformacji pod wpływem długotrwałego obciążenia mechanicznego.

Można tego jednak uniknąć, podchodząc do wyboru obuwia dziecięcego z „głową”. Nie można również opóźnić wyboru pierwszej pary obuwia – buciki dla chłopców są potrzebne od pierwszych kroków. Buty dla chłopców nie powinny być zbyt ciasne, ale zbyt luźne buciki chłopięce prowadzą również do zmęczenia nóg.

Jak wybrać buty dziecięce?

Nogi dziecka nie są jeszcze w pełni uformowane i składają się głównie z tkanki chrzęstnej. Warstwa tłuszczu, która jest nadal przechowywana na stopie dziecięcej, zmniejsza wrażliwość na ból i nawet jeśli dziecko naciska buty, deformując stopę, dziecko tego nie czuje. Stopa „kostnieje” w wieku 6 lat. Dlatego rodzice powinni upewnić się, że ich dziecko nie nosi zbyt małych lub zbyt dużych butów. W tym celu należy mierzyć stopę dziecka co 2-3 miesiące.

Ponadto należy pamiętać, że tempo wzrostu stóp dzieci w różnym wieku jest różne: w wieku 2 i 3 lat stopa wzrasta o około 2-3 rozmiary rocznie; kiedy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola – 2 rozmiary rocznie, a w wieku szkolnym – 1-2 rozmiary rocznie.

Jak zmierzyć długość stopy?

  1. Aby to zrobić, umieść dziecko na twardej, poziomej powierzchni na kartce papieru i zakreśl stopę; trzymaj ołówek ściśle w pozycji pionowej.
  2. Zmierz odległość od pięty do czubka kciuka obu stóp – są one zwykle takie same, ale czasami różnica długości może sięgać 6 mm – powinieneś skupić się na większym wyniku pomiaru.