Karma dla psa: jaką wybrać?

Karma dla psa: jaką wybrać?

Psia karma powinna dostarczać naszemu czworonożnemu przyjacielowi niezbędnych składników odżywczych. Psia karma musi więc być dobrze zbilansowana. Psia karma dzieli się na dwa podstawowe rodzaje. Do wyboru jest sucha karma dla psa oraz mokra. Wśród zarówno suchych jak i mokrych psich karm można wyróżnić mnóstwo wariantów. W efekcie można wybrać sucha karma dla psa lub mokra idealnie odpowiadającą potrzebom psa.

Jedzenie dla psa można gotować

Kupowanie gotowych karm dla psa to tylko jedno z rozwiązań. Samodzielnie również można przygotować dobrze zbilansowane jedzenie dla psa. Jeśli chodzi o jedzenie dla psa (i to gotowane i kupowane), to powinno ono być bogate w łatwo przyswajalne i pełnowartościowe białko; a to oznacza, że jedzenie dla psa musi zawierać dużą ilość mięsa. Gotując pokarm dla psa wybieramy mięso bez kości; pokarm dla psa, który będziemy gotować sami nie może zawierać soli ani innych przypraw.

Gdzie kupić karmę?

Karma dla zwierząt różnych gatunków to obowiązkowa część oferty każdego sklepu zoologicznego. Wśród oferowanej w nich karma dla zwierząt sporą część stanowi mokra i sucha karma dla psa. Karma dla zwierząt najczęściej trzymanych w domach można kupić zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach zoologicznych. Bardzo często wybór w tych drugich jest  o wiele bardziej bogaty. Często ceny karm są też niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Osoby, które zainteresował ten temat więcej informacji o tym, jaki powinien być pokarm dla psa znajdą w naszym innym artykule.