Jaki wózek dla lalek wybrać?

drewniany wózek dla lalek

Wózek dla lalek to zabawka autentycznie ponadczasowa. Wózki dla lalek istniały już w XVII wieku i były projektowane dla co lepiej urodzonych dziewczynek. Współcześnie każde dziecko może mieć swój własny wózek dla lalek, a rynek proponuje nam wiele modeli tej jakże popularnej zabawki.

Dla kogo kupujemy wózek?

Najważniejsze jest to, komu służyć będzie wózek dla lalek. Inne bowiem oczekiwania i wymagania w tym zakresie ma dwuletnie dziecko a inne pięcioletnia dziewczynka. Jeśli w mamy w domu dziecko w wieku od jednego do czterech lat, to najkorzystniej będzie wybrać dla niego drewniany wózek. Powód jest jeden. Wózki dla lalek wykonane z drewna są dużo stabilniejsze i stanowią swoistą podpórkę dla pchającego go dziecka.

Te zaś w tym wieku jeszcze nie prowadzi wózka, ale właśnie podpycha go do przodu, jednocześnie opierając się na nim całym swoim ciałem. Wózki dla lalek, które wykonane są z plastiku czy wikliny są mniej stabilne, więc istniałoby ryzyko, że dziecko poprzez popychanie urządzenia po prostu wywróci się i zrobi sobie krzywdę.

Ozdoby

Kiedy wybierzemy już materiał, z jakiego ma być zbudowany wózek, zastanówmy się nad ozdobami, które możemy do niego dobrać. Przede wszystkim wózek tego typu zakłada istnienie lalek. Powinny one być wykonane z doskonałej jakości materiałów, aby przetrwać wszelkie zabawy. Dziecko szybko przyzwyczaja się do lalki, a jej zniszczenie jest przez nie źle odbierane. Warto też zastanowić się nad parasolką. Do wózka możemy też przyczepić dzwonek, którym dziecko będzie ostrzegać o swoim nadejściu.