Jak się ubrać na wesele

Jak się ubrać na wesele

Wybierając modne i stylowe kreacje na wesele, powinnyśmy pamiętać, że sukienka, jeśli ma spełniać definicje stylowej, musi być dobrana pod kątem naszej sylwetki i urody.

Jaki kolor wybrać?

Modne i stylowe kreacje weselne najczęściej projektowane są w bieli, ale ten kolor na tego typu uroczystości zarezerwowany jest wyłącznie dla panny młodej. Modne kreacje nie powinny też raczej być w kolorze czarnym, który uważany jest za wysoce niestosowny. Odstępstwem od tej zasady jest połączenie czarnej sukienki z jasnymi dodatkami.

Współcześnie modne i stylowe kreacje na 2018 rok zakładają wykorzystanie takich kolorów jak fiolet czy lilia. Jeśli koniecznie chcemy się odznaczyć i wybrać wyraziste kolory, to dopuszczalny jest pomarańcz, a także kolor żółty i kobaltowy.

Forma

Modne kreacje weselne już od dawna nie są sztywne, jak to jeszcze bywało dwadzieścia lat temu. Sukienka nie musi być zatem gładka. Modne kreacje znajdziemy w paski, geometryczne wzory, a nawet w kwiaty. Aktualnie na topie są nieco dłuższe sukienki, które wysmuklają sylwetkę i powszechnie uważane są za bardziej eleganckie.

Do takiej sukienki, idealnie pasują buty na wyższym obcasie. Z kolei, jeśli wybierzemy sukienkę, która sięga ledwie do kolan, to zamiast szpilek, korzystniej będzie zdecydować się na zupełnie płaskie balerinki. Zupełnie zrezygnujmy natomiast ze strojnych sukien balowych. Ich czas pod tym względem już przeminął i o ile sprawdzają się one na eleganckich, pełnych przepychu balach, to na weselu wyglądać będą śmiesznie i pretensjonalnie.