Drewniany wózek dla lalek

drewniany wózek dla lalek

Moda na zabawki retro powraca z wielką siłą. Jedną ze sztandarowych jest choćby drewniany wózek dla lalek. Zabawka, którą bawiły się nasze babcie i prababcie bije rekordy popularności we współczesnych sklepach.

Jaki powinien być wózek?

Drewniany wózek dla lalek powinien przede wszystkim być dostosowany do wieku dziecka, a tym samym do jego zdolności motorycznych. W przypadku mniejszych dziewczynek, które nie przekroczyły jeszcze czwartego roku życia, drewniany wózek dla lalek, powinien być stabilny i cięższy. Ciężar ten musi być na tyle duży, aby w przypadku kiedy dziecko się przewróci, stanowił dla niego podporę.

Wózek musi być też zrobiony z trwalszych materiałów i mieć stosunkowo prostą konstrukcję. W przypadku starszych dziewczynek, które potrafią już prowadzić wózek, możemy wybrać lżejszy wózek, który ma ozdobne elementy i nieco bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Drewniany wózek

Nietrudno zgadnąć zatem, że to właśnie w przypadku małych dziewczynek, drewniany wózek jest lepszym wyborem. Przy jego zakupie powinniśmy zadbać o to, aby wózek nie był pomalowany toksycznymi farbami. Zazwyczaj tak oczywiście nie jest, ale zapobiegawczo warto dopytać sprzedawcę, czy wózek posiada konieczne certyfikaty i świadectwa, że może być używany przez dzieci. Najlepiej, aby posiadał jak najmniej małych elementów, które dziecko szybko zniszczy lub zgubi.

Prosta konstrukcja pomoże też w nauce obsługi wózka i sprawi, że ten będzie się lepiej i wygodniej prowadził. Sam drewniany wózek może być używany już nawet przez jednoroczne dziecko, oczywiście w towarzystwie dorosłych.