Czym są kątowniki ochronne?

Czym są kątowniki ochronne?

Narożniki lub kątowniki tekturowe to sztywne kąty, które wzmacniają krawędzie narożników, blatów i spodów skrzynek. Mogą wzmocnić wewnętrzne rogi pojemników, a tym samym chronią cały transport przed zniszczeniem.

Praktyczne rozwiązanie w logistyce

Ochronne kątowniki zabezpieczają najbardziej wrażliwe miejsca na paczkach na krawędziach pojemników. Podnoszone, przenoszone i wysyłane – paczki wszystkich rozmiarów zderzają się, przewracają i / lub przesuwają. Kątowniki ochronne do palet są najbardziej wydajnym, prostym i niezawodnym sposobem ochrony krawędzi, wzmocnienia pudeł, ułatwienia układania w stosy i ochrony przed wiązaniem.

Tani i sprawdzony sposób

W logistyce uszkodzony towar bardziej dotyka sprzedawców niż na klientów. Każdy łańcuch dostaw jest tak dobry, jak jego otrzymane towary. Producenci i firmy transportowe – w zakresie żywności, opieki zdrowotnej, urządzeń, elektroniki, żywności i wszystkiego, co można dostarczyć – wiedzą, że dla klientów uszkodzenie opakowania oznacza niedbalstwo, niską jakość, złą obsługę i stracony czas. Dostawcy tracą przychody, gdy klienci nie są zadowoleni.

Używanie płyty narożnej na opakowaniu w opłacalny sposób zastępuje drewniane lub metalowe zabezpieczenia w celu wzmocnienia pojemników i towarów na paletach. Chronią przed uderzeniami krawędzi i narożników oraz zapobiegają zarysowaniom i uszkodzeniom kabli i innych owinięć. Można je dopasować do dowolnego pojemnika i wykorzystać do reklamowania marki i logo. Dodatkowo są rozwiązaniem najtańszym, co jest kolejną zaletą ochronnych kątowników.