Chirurg Poznań

chirurg poznań

Leczenie chirurgiczne to czasem najlepsze, a czasem wręcz jedyne rozwiązanie problemów żylnych. Współcześnie taki zabieg wykona każdy specjalista chirurg Poznań, Kraków, Warszawa czy Gdańsk w każdym mieście znajdziemy placówkę, która może nam zaproponować tego typu usługi.

Wskazania do leczenia chirurgicznego

Zabieg operacyjny jest aktualnie najskuteczniejszą metodą leczenia choroby żylakowej. Chirurg Poznań jest miastem, gdzie działają najbardziej znane placówki zajmujące się tego typu zabiegami. Operacja jest wskazana, kiedy zmienione żylakowo żyły nie są w stanie pełnić swojej funkcji prawidłowo z powodu niewydolności zastawek w obrębie ujść głównych żył powierzchniowych.

W takim wypadku tylko zabieg może zapobiec przeciekowi krwi z układu głębokiego do powierzchniowego. Tym bardziej że tak duża niewydolność, praktycznie uniemożliwia zastosowania innych, nieinwazyjnych metod, przy których nie byłby potrzebny chirurg. Chirurg Poznań to miasto, w którym możemy wykonać tego typu zabiegi w co najmniej kilku placówkach. I jeśli lekarz prowadzący stwierdzi wskazania do leczenia tego typu, to tam właśnie powinniśmy szukać pomocy chirurga.

Przebieg operacji

Zabieg ten najczęściej częściej udaje się przeprowadzić w warunkach kliniki jednego dnia. Czasami wykonuje się go nawet na znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu kilku nakłuć znieczulających możliwe staje się wykonanie zabiegu. Trwa on około godziny. Po dwóch godzinach pacjent może pójść do domu. Na większe rany nakładane są pojedyncze cienkie szwy lub wręcz plastry adhezyjne. Zdejmowane są one po około 10 dniach po zabiegu. Po operacji w miejscach usunięcia żył pojawiają się krwiaki, które mogą się utrzymać przez 2 miesiące.