Ślub w plenerze porady praktyczne

namioty weselne

Marzycie o wspaniałym niepowtarzalnym ślubie i weselu? Takim, który byłby pamiątką dla was do końca życia i zachwycił zaproszonych gości? Nic trudnego. Zorganizujcie ślub w plenerze.

Namiot

Ślub w plenerze może się odbyć właściwie wszędzie, o ile oczywiście uzyskacie zezwolenie na przeprowadzenie w danej lokalizacji imprezy masowej. Bez względu na to, czy wybierzecie nad mazurskie jezioro, czy ruiny zamku, to potrzebny wam będzie namiot na wesele. Ten powinien być na tyle duży, aby pomieścić wszystkich gości.

Namiot na wesele musi być też ogrzewany oraz klimatyzowany. Nie wiecie jaka pogoda będzie podczas waszego ślubu i lepiej zapłacić więcej za namiot na wesele, niż wstydzić się później przed gośćmi. Namiot weselny powinien też mieć miejsce, w którym zorganizujecie tańce oraz podest dla orkiestry.

Koszty dodatkowe

Jeśli przerażają was koszty takiej operacji, to śpieszę uspokoić, że namiot weselny nie będzie was kosztował więcej niż wynajęcie restauracji. Namiot weselny można też postawić na własnym gruncie i wtedy opłaty, które będziecie zmuszeni ponieść, w ogóle was nie dotyczą. Do wydatków doliczyć należy opłaty urzędnicze. Urzędnik USC, który udzielać wam będzie ślub poza urzędem, na pewno przedstawi wam rachunek, który będziecie zmuszeni zapłacić.

To koszt jego pracy, dojazdu i zorganizowania uroczystości. Na szczęście nie jest to duży wydatek. Koszt przyjazdu urzędnika nie może przekroczyć pięćdziesięciu procent wysokości średniego krajowego wynagrodzenia. Biorąc pod uwagę, że to oscyluje na poziomie trzech tysięcy, to łatwo obliczyć, że przyjemność ta będzie kosztowała około tysiąca pięćset złotych.