Czym jest streaming?

Czym jest streaming?

Czasy, kiedy gdy ściągaliśmy na komputer pliki z muzyką czy filmami powoli odchodzą w niepamięć. Dzisiaj wykorzystujemy bowiem możliwości Internetu, który daje nam dostęp do multimediów bez konieczności ich instalowania na komputerze. Chodzi o streaming. Zobaczmy, czym jest, na czym polega i jakie daje nam możliwości.

Co to takiego?

Streaming to nic innego, jak wszystkie usługi, które pozwalają nam na słuchanie muzyki, oglądanie telewizji i filmów online, czyli bez konieczności pobierania ich i zapisywania na dysku twardym komputera. Wszystkie pliki, z których korzystamy są nam udostępniane przez dostawcę za pomocą transmisji online. Wielu użytkowników Internetu również korzysta ze streamingu. Jeśli podłączymy do komputera kamerę i będziemy udostępniać nagranie w czasie rzeczywistym, to również mamy do czynienia ze streamingiem. Aby przekonać się, jak wielu jest dostawców tego rodzaju usług, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „streaming Warszawa”.

Czy streaming jest legalny?

To pytanie, które zadaje wiele osób poszukujących usług streamingowych, wpisując w wyszukiwarce chociażby frazę streaming Warszawa”. Trzeba pamiętać, że mnóstwo treści multimedialnych, jakie można znaleźć w Internecie objętych jest prawem autorskim. To właśnie dlatego, że wiele tego rodzaju treści trzeba zapłacić. Po wpisaniu w wyszukiwarce internetowej frazy „streaming Warszawa”, naszym oczom ukaże się wiele wyników wyszukiwania. Dzisiaj streaming jest czymś, bez czego naprawdę trudno wyobrazić sobie przestrzeń internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *